2015-04-28

Gala Konkursu Geograficznego

W dniu 24 kwietnia 2015 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego o zasięgu wojewódzkim dla gimnazjalistów Wędrujemy po mapie świata, zorganizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak w ubiegłych latach, została objęta honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, pana mgr Krzysztofa Babisza.

            Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły ks. mgr Grzegorz Strug, który złożył gratulacje laureatom i podziękował uczniom oraz nauczycielom geografii z województwa lubelskiego za zainteresowanie tym konkursem. Ksiądz Dyrektor podziękował również tym, którzy byli zaangażowani w organizację i przeprowadzenie konkursu a także sprawdzanie i weryfikowanie prac .

            Ponadto Dyrektor szkoły odczytał pismo od Lubelskiego Kuratora Oświaty, w którym wyraża on uznanie za cenną inicjatywę jaką jest konkurs geograficzny organizowany przez XXI LO im. św. St. Kostki w Lublinie i podkreśla, że celem tego przedsięwzięcia jest „rozwijanie postaw aktywności wśród uczniów, szacunku dla wiedzy oraz promocja kreatywnego myślenia tak potrzebna współczesnemu człowiekowi”.   

            Ksiądz mgr Grzegorz Strug  życzył laureatom konkursu aby zawsze była w nich ciekawość poznawania świata. Ksiądz Dyrektor pogratulował uczniom dobrej znajomości mapy świata i umiejętności „wędrowania” po niej . Życzył laureatom aby w swoich życiowych wędrówkach poszukiwali tego co dobre i wartościowe.  

                        W trakcie Gali Konkursowej Ksiądz Dyrektor i organizatorzy konkursu wręczyli laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Dyplomy wręczono również nauczycielom – opiekunom merytorycznym uczniów. Wszyscy dostali drobne upominki.

            Tytuł laureata zdobyło 46 uczniów ( wszyscy, którzy uzyskali ponad 85 % punktów możliwych do zdobycia).

            Dyplomy przyznano uczniom, którzy nie zostali laureatami ale uzyskali bardzo dobry wynik tzn. 53 – 59 pkt. ( co najmniej 75%  a mniej niż 85% ).

            Znane są już nazwiska laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów:

I miejsce:

  • Mikołaj Kopik  z Prywatnego Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie

II miejsce:

  • Piotr Bielak  z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w ZSO nr 2 w Świdniku
  • Piotr Habza z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie
  • Olgierd Sobieraj z Gimnazjum nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

III miejsce:

  • Maja Kalbarczyk z Prywatnego Gimnazjum im. Ignacego J. Paderewskiego w Lublinie
  • Łukasz Mańko-Musiał z Gimnazjum nr 24, ZS nr 7 w Lublinie                                    
  • Marek Szlendak z Gimnazjum w ZSO nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach                                                

Laureaci z największą ilością punktów otrzymali nagrody rzeczowe:

I miejsce – tablet

II miejsce – dyski przenośne

III miejsce – pendrivy

            W czasie spotkania podsumowującego konkurs uczeń z klasy I E z XXI LO: Piotr Warda  przedstawił prezentację i swoje wrażenia z wyjazdu zagranicznego na Syberię nad Jezioro Bajkał.    Na zakończenie Gali Konkursowej uczennica klasy IIIC z naszego LO Michalina Pitucha zagrała na gitarze i zaśpiewała 2 piosenki własnej kompozycji, w tym jedną do słów Zbigniewa Herberta.

            Następnie zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek.

            Konkurs był sponsorowany przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. St. Kostki w Lublinie.      

 

            Wszystkim jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.