Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

5 czerwca 2018r. w szkolnej auli odbył się koncert charytatywny dla Ali Mazurek, która po wypadku samochodowym, w śpiączce, przebywa w klinice „Budzik”. Wydarzenie przygotowali przyjaciele Ali, którzy razem z nią ukończyli nasze gimnazjum, a zebrane w trakcie koncertu 1500 zł. zostało przekazane na jej leczenie i rehabilitację. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud organizacyjny, tym, którzy wystąpili na koncercie i tym, którzy przyszli go obejrzeć, za każde wsparcie okazane Ali i jej rodzinie.

5 czerwca 2018r. nasi gimnazjaliści mieli okazję posłuchać wierszy i piosenek streszczających historię Polski w wykonaniu swoich rówieśników i nieco młodszych członków Polskiego Teatru Młodzieżowego MODERNPOL z Żytomierza. Był to spektakl przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę we współpracy z Fundacją Pomocy Szkołom Polskim na Wschodzie.

24 i 25 maja 2018r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelski Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wzięło w niej udział naszych 37 gimnazjalistów, którzy zdobyli 43 tytuły laureata. Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy!

Patryk Baliński i Krzysztof Podstawka z klasy IIB, Krystian Kosiarski z IIIB i Damian Baliński z IIIE zostali finalistami IX Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Gratulacje !

15 maja w Biskupiaku odbył się Dzień Filozoficzny. Tradycyjnie, gościliśmy znanych lubelskich filozofów. Zebraliśmy się na auli, aby wziąć udział w trzech wykładach. Profesor dr hab. Jacek Wojtysiak w odpowiadając na tytułowe pytanie „Kim jest człowiek?”, przedstawił nam znane antropologiczne koncepcje, a także poruszył kwestię sporu między naturalizmem a antynaturalizmem. Mogliśmy także zadawać pytania i poszerzać w ten sposób nasze spojrzenie na problem natury człowieka. 

W sobotę 12.05.2018 r. szkolna drużyna ratowników medycznych uczestniczyła w Etapie Okręgowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK i wywalczyła pierwsze miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Mikołaj Gąbka kl. 1D (szef zespołu), Adrianna Kołodziej kl. 1A, Julia Musiedlak kl. 1D, Aleksandra Kowalczyk kl. 1D, Jakub Stachyra kl. 1D. Opiekunem zespołu jest nauczyciel przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa Andrzej Goliszek. Ratownicy medyczni z Biskupiaka otrzymali wspaniały puchar ufundowany przez Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka i 10 czerwca będą reprezentować województwo lubelskie na Etapie Centralnym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Rzeszowie.

Dnia 10 maja (w przeddzień egzaminu) zdający będą mieli możliwość sprawdzenia działania komputera na którym będą zdawali egzamin i wybranego przez siebie oprogramowania. Maturzyści z klasy 3B proszeni są o przyjście na godzinę 12.10, natomiast maturzyści z klasy 3E i pozostali absolwenci przystępujący do matury z informatyki na godzinę 12.40.

27 kwietnia naszych 155 tegorocznych maturzystów otrzymało swoje ostatnie biskupiackie świadectwa szkolne. 21 rocznik absolwentów naszej szkoły po jej reaktywacji, po uroczystej mszy św. i wręczeniu nagród i dyplomów dla najlepszych uczniów i podziękowań dla rodziców, pożegnał się z wychowawcami. Za kilka dni czekają ich egzaminy, na których życzymy im samych sukcesów, a także trafnych decyzji i powodzenia na kolejnych etapach życia.

Jak co roku, nasz poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy św. w lubelskiej Archikatedrze a następnie w przemarszu, wraz z oddziałami wojskowymi, grupami rekonstrukcyjnymi i innymi pocztami, na plac Zamkowy w ramach oficjalnych uroczystości miejskich upamiętniających rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Czerwiec 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.