Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

5 grudnia dwie drużyny z naszej szkoły wyruszyły na turniej debat oksfordzkich do Krakowa, organizowany przez IPN. Następnego dnia rozpoczęły się zmagania na etapie grupowym w dwóch turach (porannej i popołudniowej), czyli eliminacje do fazy pucharowej. Nasi uczniowie trafili do tury popołudniowej, więc debatowali na 3 przygotowane tezy dotyczące irredenty, Bitwy Warszawskiej i traktatu ryskiego. Obu drużynom udało się przejść do fazy pucharowej, zyskując po 1 zwycięstwie na koncie. 

5 grudnia po raz kolejny zawitaliśmy w gościnne progi DPS w Kiełczewicach. Tym razem przywitano nas z jeszcze większym entuzjazmem, gdyż występowaliśmy w rolach św. Mikołaja, elfów i śnieżynek. Mieszkanki ośrodka z niecierpliwością oczekiwały na chwilę, kiedy każda z nich otrzyma swój prezent. Nasz Mikołaj i śnieżynki mieli okazję posłuchać wierszyków i piosenek, które były formą podziękowania za upominki. 

Nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe poprowadził ks. Łukasz Głaz, a tematem przewodnim było życie bł. Chiary "Luce" Badano i jej przykład miłości do Boga. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzięki porozumieniu z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie uczniowie klas z rozszerzoną biologią i chemią będą mogli uczestniczyć w zaproponowanych przez uczelnię zajęciach. Projekt Misja Med, który był realizowany w zeszłym roku szkolnym zagwarantował w tym roku udział w zajęciach na UM znacznie większej grupie uczniów. W piątek 30 listopada klasa 2a uczestniczyła w zajęciach w Zakładzie Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych.

W dniach 27-29 listopada w szkole odbyła się kolejna edycja Dni Językowych. Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z gośćmi z Indii, Tajlandii, Chin i USA, w warsztatach tłumaczeniowych z j. angielskiego i grach językowych z j. niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego prowadzonych przez studentów Instytutu Lingwistyki Stosowanej UMCS. Dr. Paweł Aleksandrowicz z UMCS poprowadził wykład/warsztat z tłumaczenia audiowizualnego.

26.11.2018 r. w naszej szkole odbył się doroczny HELPsterski Dzień Życzliwości. Zaprosiliśmy Was do wspólnego przytulania się, uśmiechania, patrzenia sobie w oczy - czyli wszystkiego tego, co służy pozytywnym relacjom interpersonalnym. A poza tym wsparliście akcję pomocy Rodakom na Wschodzie, a dzięki temu mogliście zrobić sobie przyjacielskie zdjęcie w naszej charytatywnej fotobudce.
May the kindness be with you :D

17 listopada grupa uczniów z naszego liceum i klas 3 gimnazjum odwiedziła pod wzorowym przewodnictwem księdza Różyło i p. Marzeny Radeckiej Dom Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Mieszkanki ośrodka jak zwykle przywitały nas bardzo serdecznie i cała nasza wizyta upłynęła w miłej atmosferze.

23 listopada w trakcie zebrania z rodzicami odbędzie się w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych i pierniczków wykonanych podczas warsztatów integracyjnych przez wolontariuszy z Biskupiaka i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na termomodernizację budynku rehabilitacji w DPS Kiełczewice. Serdecznie zapraszamy.

 

W piątek 23 listopada br. zapraszamy rodziców na zebranie oraz konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

 

 

Godzina

Program zebrania

16:30 – 17:15

Klasy III Gim i I LO

Msza św. w kaplicy szkolnej

Klasy II i III LO

„Smutek czy depresja – Jak rozpoznać i pomóc?  - mgr Iwona Kowalewska (pedagog szkolny)

17:15 – 18:00

Klasy III Gim

Spotkanie z wicedyrektorem

p. Joanną Jasieczek nt. egzaminu gimnazjalnego

 

Klasy  I LO

„Motywowanie nastolatka do nauki” - mgr Agnieszka Lalik-Korzeń (pedagog szkolny)

Klasy II i III LO

Msza św. w kaplicy szkolnej

18:00 – 18:30

Spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.

18:30 – 20:00

Konsultacje z nauczycielami w wyznaczonych salach.

 

 

UWAGA!

W dniu zebrania ilość miejsc parkingowych będzie bardzo ograniczona. Bardzo prosimy Rodziców naszych uczniów o parkowanie samochodów poza terenem szkoły. Zbyt duża ilość pojazdów doprowadzi do zablokowania wyjazdu. Zabronione jest parkowanie na drodze pożarowej oraz trawnikach.

UKS Biskupiak w dniach 16-23 luty 2019 organizuje dla młodzieży szkolnej po raz XII Obóz narciarsko - snowboardowy w Zakopanem. W programie m.in. codzienne zajęcia z narciarstwa i snowboardu na stokach w Białce Tatrzańskiej, Witowie, Czarnej Górze… oraz inne atrakcje  w Termach Chochołów, na lodowisku COS, wycieczka do Tatrzańskiego Parku Narodowego, zwiedzanie Zakopanego, ognisko i wiele innych  Szczegółowy program obozu.

Zapisy i szczegółowe informacje u nauczycieli wf - P. Budzyńskiego i J. Reczka.

Serdecznie zapraszamy !

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Grudzień 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.